Головна >> Знамениті українці >> Народився Антон Макаренко, видатний педагог
Антон Макаренко (1888)
![]() |
Антон Макаренко |
Антон Семенович Макаренко народився 13 березня 1888 року в місті Білопіллі Харківської губернії. Вчився хлопчик в початковому училищі, а з переїздом сім`ї - в Кременчуцькому училищі, яке закінчив на «відмінно». Пізніше був слухачем педагогічних курсів, після яких влаштувався на роботу вчителем російської мови, креслення і малювання в залізничне училище. Там же стає відповідальним за виховання, керівником колективу.
У 1920 році Антону Семеновичу надходить пропозиція організувати колонію для неповнолітніх злочинців. Молодий педагог приймає пропозицію і стає на чолі трудовій колонії. Антон Семенович зумів згуртувати непростий дитячий колектив, створити комсомольську організацію.
У 1932-1935 роки виходять популярні книги Макаренко - «Педагогічна поема», де автор описує колонію ім. Горького і «Марш 30-року» про комуну ім. Дзержинського.
Два зразкових заклади, створені Антоном Макаренком, принесли йому світову популярність і славу воістину великого педагога. Теорія колективу Макаренко актуальна і для виховання сучасних дітей, тому педагогічні напрацювання Антона Семеновича - настільна книга для багатьох вчителів і викладачів.
Антона Макаренка не стало раптово, під час поїздки в електричці. Сталося це 1 квітня 1939 року.
Теги: педагоги |
Схожі свята та події


Антон Макаренко
через 8 днiв, у суботу, 13 березня Антон Семенович Макаренко народився 13 березня 1888 року в місті Білопіллі Харківської губернії. Вчився хлопчик в початковому училищі, а з переїздом сім`ї - в...

Христина Алчевська^
через 42 днi, у п`ятницю, 16 квітня Христина Данилівна Алчевська (Журавльова - у дівоцтві) народилася в Чернігівській губернії в сім`ї інтелігентів. Батько служив учителем у повітовому училищі,...

Василь Сухомлинський
через 207 днiв, у вівторок, 28 вересня Український педагог Василь Олександрович Сухомлинський народився 28 вересня 1918 року в с. Омельник Херсонської губернії. Після закінчення семирічки, поступив...Дивiться також:
Леонід Глібов (1827) |
Євген Олесницький (1860) |
Олександр Ізмаїльський (1851) |
Ісидор Голубович (1873) |
Ярослав-Рафаїл Курдидик (1907) |