Головна >> Знамениті українці >> Галина Гордасевич^
Галина Гордасевич (1935)
![]() |
Галина Гордасевич |
31 березня 1935 року в місті Кременці Тернопільської області в сім’ї священика Леоніда Гордасевича народилася дочка Галина, відома українська поетеса, член Спілки письменників України, співзасновник Донецького Товариства української мови та Донецького крайового Руху.
Дитячі роки Галини Гордасевич пройшли на Волині, де вона здобувала освіту в різних містах. Після закінчення семи класів в Острозькому педагогічному училищі в свої 16 років була заарештована і засуджена до 10 років таборів за «антирадянську агітацію» в студентському середовищі. Галина була на контролі в КДБ, оскільки її батько пройшов сталінські табори з 1946 по 1953 роки.
Після звільнення Галина Гордасевич перебралася на Донбас, де працювала різноробочим на будівництвах. Поступила в Донецький індустріальний інститут, а потім на театральне відділення культосвітнього училища в Донецьку. Галина працювала в Макіївці, місті-супутнику Донецька, на труболиварному заводі і керувала драматичним гуртком у Ханжонковому (район Макіївки), а потім друкарем в Донецькій обласній друкарні.
В середині 60-х років минулого століття Галина Гордасевич повертається до написання віршів, які закинула ще в студентські роки. Крім віршів народжувалися і прозові твори, і критичні статті. У 1971 році Гордасевич отримала диплом Літературного Інституту імені Горького в Москві.
Творчість донецької поетеси була гідно оцінена лише з початком перебудови у 1986 році. До тих пір шістдесятників практично не друкували, а багато хто з них піддавалися репресіям. Твори Галини Гордасевич донині перевидаються в Україні і далеко за її межами. Це поетичні збірки «Райдуги на тротуарах», «Наречена сонця», «Високе полум`я дня», прозові книги «Вицвіла шипшина», «Твій тихий дім», «Двадцять років і один день», «Прекрасні імена жіночі», публіцистична книга «Листи до друга» і багато іншого.
Тільки після розпаду СРСР Галина Гордасевич була удостоєна кількох державних премій і звань. А орден «За вірність» імені Василя Стуса від товариства «Меморіал» було присвоєно письменниці посмертно.
11 березня 2001 року Галина Леонідівна Гордасевич померла у Львові. Поетесу поховали в Кременці на місцевому цвинтарі.
Теги: письменники і поети, громадські діячі |
Схожі свята та події


Павло Гнідич
пiслязавтра, у неділю, 8 грудня 8 грудня 1884 року в Полтаві в бідній дворянській родині Олександра Гнідича народився син Павло, український фольклорист, етнограф, історик української...

Борис Грінченко
через 2 днi, у понеділок, 9 грудня У своїй діяльності майбутній поет і літературний критик проповідував ідеали правди, свободи, освіти і патріотизму українського народу.Борис Грінченко...


Василь Романюк
через 2 днi, у понеділок, 9 грудня 9 грудня 1925 року в селі Химчин Станіславського воєводства Польської Республіки (нинішній Івано-Франківської області) в греко-католицькій сім’ї народився...

Ірина Невицька^
через 3 днi, у вівторок, 10 грудня Перу Ірини Невицької (псевд. Анна Гірняк, Анна Новак) належать байки, драматичні твори, вірші, а також публіцистичні нариси. Її суспільно-політична діяльність...

Андрій Яковлів
через 4 днi, у середу, 11 грудня Життя і діяльність Андрія Івановича Яковліва були пов`язані з наукою і дипломатією. Його участь у державних перетвореннях дозволила добитися визнання...Дивiться також:
Катерина Матейко (1910) |
Микола Вороний (1871) |
Катерина Білокур (1900) |
Павло Гнідич (1884) |
Борис Грінченко (1863) |