Головна >> Знамениті українці >> Галина Севрук^
Галина Севрук (1929)
![]() |
Галина Севрук на фоні своїх робіт |
18 травня 1929 року в місті Самарканді Узбецької РСР в сім’ї українського архітектора Сильвестра Севрука народилася дочка Галина, майбутній видатний художник, кераміст-монументаліст, жертва політичних репресій.
У 1939 році, коли Галині був рік, сім`я Севруків повернулася в Україну і оселилася в Києві. З раннього віку дівчинка проявляла талант до малювання і ліплення. Батьки всіляко сприяли розвитку навичок. Так, Галя закінчила на відмінно художню школу при Київському інституті мистецтв. Дівчинку помітили, і в 1959 році вона з легкістю здала вступні іспити в цей вуз. Навчалася на факультеті живопису в групі Михайла Бойчука, який закінчила в 1959 році.
У країні активно розвивався рух шістдесятників, куди вливалися творчі особистості з усього СРСР. Галина Севрук була близькою подругою Алли Горської.
У 1963 році Галина Севрук створила свій перший значний твір як монументалістка «Лісова пісня». Вона органічно зібрала величезних розмірів вітраж з складальної кольорової мозаїки. З роками Севрук більше працювала в глині. Нею була вдосконалена техніка введення кольору як доповнення до силуетів і комплексним художнім образам.
У 1964 році вона вперше зіткнулася з репресіями. Разом з друзями, Аллою Горською, Опанасом Заливахою, Галиною Зубченко та Людмилою Семикіною Галина Севрук створила унікальний вітраж «Шевченко. Мати» до 150-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Вітраж був розміщений у вестибюлі Червоного корпусу Київського наукового університету. Радянські спецслужби миттєво відреагували на появу вітража. Робота була знищена адміністрацією університету, а вся група творців піддалася жорсткій критиці і виключення зі Спілки художників.
Йшли роки. Галина Севрук невпинно працювала. Вона важко пережила вбивство Алли Горської. Сучасні художники високо цінували талант української шестидесятниці, яка не злякалася тиску з боку влади. Сьогодні Галину Сильвестрівну Севрук по праву називають символом покоління шістдесятників.
Теги: громадські діячі, Художники, Скульптори |
Схожі свята та події


Сергій Григор`єв
через 2 днi, у вівторок, 5 липня 5 липня 1910 року в місті Луганську Луганської області в робітничій сім`ї народився майбутній український живописець і графік, Сергій Олексійович...

Наталія Коцюбинська^
через 3 днi, у середу, 6 липня 6 липня 1896 року в селі Мисюрівка Хмельницької області в сім`ї священика народилася донька Наталя Антонівна Коцюбинська, майбутній український...

Володимир Науменко
через 4 днi, у четвер, 7 липня Володимир Павлович Науменко народився в Новгород-Сіверському 19 липня 1852 в родині директора гімназії. Навчався у Другій київській гімназії, а в наслідок в...

Григорій Гавриленко
через 4 днi, у четвер, 7 липня 7 липня 1927 року в селі Холопково Сумської області народився Григорій Іванович Гавриленко, майбутній український художник, графік, ілюстратор, педагог,...

Лесь Танюк
через 5 днiв, у п`ятницю, 8 липня 8 липня 1938 року в місті Жукин Київської області в учительській сім’ї Стефана Самійловича і Наталії Миколаївни Танюків народився син Леонід, майбутній...Дивiться також:
Василь Атрощенко (1906) |
Данило Демуцький (1893) |
Петро Панченко (1891) |
Павло Морозенко (1939) |
Сергій Григор`єв (1910) |