Головна >> Історичні події >> Гетьман Павло Скоропадський затвердив закони
Гетьман Павло Скоропадський затвердив закони про військову повинність і кримінальну відповідальність за спекуляцію і підвищення максимально встановлених цін (1918)
![]() |
Київ, урядовий палац, 1918 год. Гетьман Павло Скоропадський |
Улітку, 24 липня 1918 року, гетьманом Української Держави Павлом Скоропадським було затверджено закон «Про кримінальну відповідальність за перевищення граничних цін та спекуляцію», а також закон «Про загальний військовий обов`язок».
Для порушників закону про кримінальну відповідальність з перевищення максимально встановлених цін і спекуляцію передбачалося сім видів покарань, таких як: ув`язнення; позбавлення всіх особистих прав; конфіскація майна; великий штраф; заборона торгувати; сплата судових витрат та відшкодування у розмірі, який є не меншим за подвійну суму перевищення граничних цін.
Усі справи про спекуляцію та перевищення максимально встановлених цін були в компетенції окружних судів і розглядалися на їх засіданнях. При цьому, присяжні засідателі брати в них участі не мали права. Вироки, які виносили окружні суди, не підлягали оскарженню і вважалися остаточними.
Іншим законом, про загальну військову повинність, Павлу Скоропадському вдалося створити власну армію, підтверджену на законодавчому рівні. За законом, армія була покликана для боротьби із зовнішнім ворогом, однак, була також передбачена можливість використання української армії у межах своєї держави.
Теги: Українська Народна Республіка (УНР) |
Схожі свята та події


Третім Універсалом Центральної Ради була проголошена Українська Народна Республіка (1917)
через 174 днi, у понеділок, 7 листопада Протягом 1917 - 1918 років законодавча влада в Україні належала Центральній Раді, Універсали якої визначали етапи розвитку національної держави. III Універсал...
Cтворений найвищий орган державної влади - Директорія Української Народної Республіки (1918)
через 180 днiв, у неділю, 13 листопада На зміну гетьманства прийшла Директорія, яка відновила закони УНР. Але незважаючи на повалення гетьманського режиму, Директорії була уготована непроста доля....Дивiться також:
Конотопська битва |
Початок Берестецької битви |
Облога Збаража |
Люблінська унія |
Друга битва під Лоєвим |