Головна >> Історичні події >> «Порядок перетворення у процесі приватизації державних підприємств у відкриті акціонерні товариства»
Кабінет міністрів України затвердив «Порядок перетворення у процесі приватизації державних підприємств у відкриті акціонерні товариства» (1992)
![]() |
Кабінет міністрів України |
Від цієї постанови залежало виконання державної програми приватизації майна державних підприємств, у результаті чого приватна власність набула впливове значення в економіці молодого суспільства, що розвивається.
Коли держава переходить на ринкову систему відносин, її громадяни стають власниками. Воно й зрозуміло, адже основою ринкової економіки якраз і виступає власність, яка дає впевненість у прийдешньому дні. Починається процес набуття майнових і компенсаційних сертифікатів. Промислові підприємства, що знаходились в державній монополії, тепер активно продаються і купуються. А грошові надходження від цих процесів наповнюють бюджет країни.
Саме з цього і починалося відновлення української економіки в цілому, і громадян України - зокрема. У приватизаційні процеси було залучено практично все населення. Громадяни України мали намір брати участь у всіх виробничих процесах підприємства, сертифікати якого здобували. Але незабаром трудові колективи перестали впливати на ситуацію, а влада на підприємстві поступово переходила в руки великих інвесторів. У країні з`явилися перші мільйонери і, як наслідок, загострення політичних і соціальних протиріч.
Теги: Новітня історія України |
Схожі свята та події


Остаточно припинила працювати Чорнобильська АЕС (2000)
через 6 днiв, у неділю, 15 грудня 15 грудня 2000 р. о 13 годині 17 хвилин Чорнобильська атомна електростанція остаточно припинила генерувати електроенергію. Згідно з постановою Кабміну України...

Стартувала акція «Україна без Кучми» (2000)
через 6 днiв, у неділю, 15 грудня 15 грудня 2000 р. у Києві відбувся перший протест в рамках акції «Україна без Кучми». Його учасники вимагали відставки Президента країни Леоніда Кучми, з яким...

Смертну кару в Україні визнали неконституційною (1999)
через 20 днiв, у неділю, 29 грудня 29 грудня 1999 р. Конституційний Суд України визнав, що смертна кара, яка передбачена деякими статтями Кримінального кодексу України, суперечить Конституції....Дивiться також:
Утворення Співдружності Незалежних Держав (1991) |
У Ялті відкрито пам’ятник Т.Шевченку (2007) |
У Києві відкрито Палац спорту (1960) |
Введено в експлуатацію першу чергу Дніпровського водопроводу (1939) |
На Запорізькій АЕС дав струм перший енергоблок (1984) |