Головна >> Знамениті українці >> Леонід Жаботинський
Леонід Жаботинський (1938)
Леонід Жаботинський |
28 січня 1938 року в селищі Краснопілля Сумської області (на той момент Харківської області) в простій сім`ї народився Леонід Іванович Жаботинський, майбутній український важкоатлет, дворазовий абсолютний олімпійський чемпіон з важкої атлетики в суперважкій категорії, чотириразовий чемпіон світу, дворазовий чемпіон Європи, багаторазовий рекордсмен світу . За всю спортивну кар`єру встановив 17 світових рекордів.
Сім`я Жаботинських довгий час проживала в Запоріжжі, саме це місто Леонід і вважав все життя своїм рідним. З дитячих років хлопчик любить спорт. Батьки всіляко сприяють спортивним починанням сина. У важку атлетику Леонід приходить з легкої атлетики, де він займався штовханням ядра.
Успіх приходить до Леоніда Жаботинського в Гельсінкі 5 серпня 1962 року на змаганнях VIII всесвітнього фестивалю молоді і студентів, де він перемагає у важкій вазі, піднявши сумарну вагу в 480 кілограмів. 2 серпня 1963 року на Спартакіаді народів СРСР спортсмен встановлює світовий рекорд, піднявши в одному ривку 165 кілограмів. Через рік йому вдається перевершити свій минулорічний рекорд, піднявши вагу 168,5 кілограм.
Довгий час Леонід Жаботинський боровся за першість з самим Юрієм Власовим. 18 жовтня 1964 року в Токіо йому вдається побороти чемпіона.
Наприкінці 60-х років Леонід Жаботинський тяжко захворів. Через чотири місяці спортсмену, що не звик здаватися, вдається повернутися у великий спорт. Однак в середині 70-х йому доводиться залишити спорт. У 1975 році Жаботинський переїздить до Москви, де його приймають на посаду старшого офіцера спорткомітету Міністерства Оборони СРСР. Тут він реалізовує свій потенціал, тренуючи команду Збройних сил. З 1987 по 1991 роки колишньому спортсменові довіряють пост радника з питань спорту на Мадагаскарі. Після розпаду СРСР Леоніда Івановича відкликають в країну. Йому вдається попрацювати проректором Московського інституту підприємництва і права.
З цікавих фактів про спортсмена відомо те, що він був кумиром юного Арнольда Шварценеггера, і вони навіть зустрічалися у Штатах, коли Леонід їздив туди на запрошення Арнольда.
З вересня 2015 роки за життя Жаботинського борються найкращі хірурги «Вітацентру» в Запоріжжі. Водночас на нього напало кілька хвороб. Поламавши ногу і перенісши операцію, Леонід Іванович переживає мікроінсульт. Ослаблений організм підхоплює грип, який дає ускладнення - тромбоз кишечника. 13 січня 2016 року Жаботинському видаляють частину ураженого кишечника, а в ніч на 14 січня він помирає в палаті післяопераційної реабілітації. 16 січня 2016 року Леоніда Жаботинського поховали на Першотравневому цвинтарі Запоріжжя.
Теги: державні діячі, педагоги, Спортсмени |
Схожі свята та події


Микола Мурашко
через 2 днi, у п`ятницю, 20 травня Український художник і педагог Микола Іванович Мурашко народився 20 травня 1844 р. в м. Глухів. Інтерес до мистецтва проявився у хлопчика з дитинства. Він...

Борис Мартос
через 2 днi, у п`ятницю, 20 травня 20 травня 1879 року в місті Градизьк Полтавської області в сім’ї нащадків древнього козацького роду Мартос народився Борис Миколайович Мартос, український...

Мирон-Микола Зарицький
через 3 днi, у суботу, 21 травня 21 травня 1889 року в селі Могильниця Королівства Галичини і Лодомерії Австро-Угорської імперії в сім`ї священика Онуфрія Зарицького та Марії Слоневської...

Федір Кричевський
через 4 днi, у неділю, 22 травня 22 травня 1879 року в місті Лебедин Сумської області в сім`ї фельдшера Григорія Кричевського народився син Федір, видатний український живописець, перший...

Іван Зілинський
через 4 днi, у неділю, 22 травня 22 травня 1879 року в українському селі Коростенька на території сучасної Польщі в сім’ї бідного селянина Миколи Кобаса народився син Іван, український...Дивiться також:
Ернест Контарович (1912) |
Леонід Первомайський (1908) |
Галина Севрук (1929) |
Микола Євшан (1889) |
Майя Голенко (1940) |