Головна >> Історичні події >> Народні Збори Західної України у Львові звернулися до Верховної Ради СРСР
Народні Збори Західної України у Львові звернулися до Верховної Ради СРСР із проханням включити Східну Галичину і Волинь до складу Української РСР (1939)
![]() |
Президіум Народних Зборів Західної України |
Народні Збори Західної України були тимчасовим органом влади, який було утворено спеціально для того, щоб законодавчо оформити новий статус Західної України після того, як на її територію у вересні 1939 року вступила Червона армія.
Вибори до Народних Зборів Західної України було проведено 22 жовтня 1939 року. Обрано було 1484 депутатів.
Обрання кандидатів у депутати, а також вибори у Народні Збори проводилися під пильним наглядом та з великим тиском на виборців з боку радянської окупаційної влади (включаючи НКВД), метою якої було обрання тільки «потрібних» прорадянських депутатів. Найменша незгода з діями радянської влади, а також висування альтернативних кандидатів каралася арештом з боку НКВД.
26-28 жовтня 1939 року у Львові відбулися засідання Народних Зборів Західної України, на яких було ухвалено чотири декларації. Перша − стосовно того, щоб у Західній Україні встановити радянську владу. Друга − стосовно возз`єднання Західної України з Українською РСР та її входження до складу Радянського Союзу. Третя − стосовно конфіскації монастирських та поміщицьких земель. Четверта − стосовно націоналізації великої промисловості та банків.
На засіданнях обрали комісію, якої прийняті декларації були передані Верховним Радам УРСР та СРСР. Після цього діяльність Народних Зборів Західної України було припинено.
Теги: УРСР |
Схожі свята та події


Декларація про державний суверенітет України
через 130 днiв, у п`ятницю, 16 липня Декларацію про державний суверенітет України було прийнято Верховною Радою УРСР 16 липня 1990 року. Цей документ є документом історичної ваги, адже він...

Президія ВУЦВК затвердила постанову Раднаркому УСРР про оголошення Харкова столицею Української СРР (1923)
через 134 днi, у вівторок, 20 липня 20 липня 1923 року, у п`ятницю, Президією ВУЦВК було затверджено постанову Раднарокому Української Соціалістичної Радянської Республіки про оголошення міста...

Північна Буковина, а також Хотинський, Акерманський та Ізмаїльський повіти Бессарабії були включені до складу УРСР (1940)
через 147 днiв, у понеділок, 2 серпня 2 серпня 1940 року Верховною Радою СРСР було ухвалено закон про включення Північної Буковини, а також Хотинського (на півночі), Акерманського та Ізмаїльського...

Розпочалося виведення радянських військ із Афганістану (1985)
через 153 днi, у неділю, 8 серпня Улітку, 8 серпня 1985 року, було розпочато виведення радянських військ із Афганістану після дев`яти років війни. Це сталося в умовно третьому етапі перебування...

Пленум Верховного суду УРСР реабілітував засуджених у справі Спілки визволення України (1989)
через 156 днiв, у середу, 11 серпня 11 серпня 1989 року постановою Пленуму Верховного суду УРСР було реабілітовано усіх засуджених у справі Спілки визволення України (скорочено − СВУ)....Дивiться також:
Почався похід князя Ігора Святославовича проти половців |
Богдан Хмельницький очолює народне повстання проти панської Польщі (1648) |
Викуп Тараса Шевченка з кріпацтва |
Початок судових слухань по «Шахтинській справі» |
Початок Берестецької битви |