Головна >> Історичні події >> Друга хвиля арештів дисидентів в Україні
Почалася друга хвиля арештів дисидентів в Україні (1972)
![]() |
Василь Стус |
Зняття обмежень в «хрущовську відлигу» на деякий час дозволило діячам науки, культури, мистецтва вдихнути повітря на повні груди.
Зі зміщенням Хрущова з посади глави СРСР про реформи і лібералізацію поспішають забути ті, кому вигідніше тримати народ в тисках всіляких обмежень. Починаються довгі роки панування консервативних тенденцій. «Зайві» люди заважають новому уряду думати за народ. Починаються звільнення, виключення з лав комуністичної партії, арешти, ув`язнення в психіатричні лікарні на примусове лікування і навіть позбавлення радянського громадянства.
Ці заходи не зупиняють дисидентів, які з рук в руки передають самвидав і намагаються скинути з себе ланцюги, нав`язані режимом заборон. Влада починає нові судові процеси, для деяких - повторні. У 1972 році піддалися арешту Василь Стус, Ірина Калинець, Семен Глузман, В`ячеслав Чорновіл та багато інших передових людей того суворого часу. Посилився контроль над самосвідомістю української інтелігенції. Радянський режим розпочинає активну боротьбу з інакомисленням.
Дисиденти відіграли важливу роль у суспільно-політичних процесах, які отримали продовження в 80-х і початку 90-х років. Їх активна участь, безстрашність і спрага свободи привели до проголошення і становлення суверенної української держави.
Теги: репресії, УРСР |
Схожі свята та події


Початок судових слухань по «Шахтинській справі»
завтра, у середу, 18 травня 18 травня 1928 року почалися судові засідання в колонному залі Будинку Союзів по «Шахтинській справі», які тривали 41 день. У Шахтинському районі Донбасу...

Декларація про державний суверенітет України
через 59 днiв, у суботу, 16 липня Декларацію про державний суверенітет України було прийнято Верховною Радою УРСР 16 липня 1990 року. Цей документ є документом історичної ваги, адже він...

Президія ВУЦВК затвердила постанову Раднаркому УСРР про оголошення Харкова столицею Української СРР (1923)
через 63 днi, у середу, 20 липня 20 липня 1923 року, у п`ятницю, Президією ВУЦВК було затверджено постанову Раднарокому Української Соціалістичної Радянської Республіки про оголошення міста...

Північна Буковина, а також Хотинський, Акерманський та Ізмаїльський повіти Бессарабії були включені до складу УРСР (1940)
через 76 днiв, у вівторок, 2 серпня 2 серпня 1940 року Верховною Радою СРСР було ухвалено закон про включення Північної Буковини, а також Хотинського (на півночі), Акерманського та Ізмаїльського...

Трагедія на Головпоштамті Києва (1989)
через 76 днiв, у вівторок, 2 серпня 2 серпня 1989 року о 16 годині 20 хвилин у центрі Києва, на площі Жовтневої Революції (сьогодні має назву Майдану Незалежності), перед самим входом у будинок...Дивiться також:
Конотопська битва |
Початок Берестецької битви |
Облога Збаража |
Люблінська унія |
Друга битва під Лоєвим |