Головна >> Історичні події >> Корсунь-Шевченківська наступальна операція радянських військ
Почалася Корсунь-Шевченківська наступальна операція радянських військ (1944)
![]() |
Корсунь-Шевченківська операція |
У цій наступальній операції взяли участь війська 1-го і 2-го Українських фронтів. Наступ мав велике стратегічне значення для Правобережної України.
Армію 1-го Українського фронту очолив генерал Ватутін, 2-го - генерал Конєв. Ставка Верховного Головнокомандування поставила військам мету вдарити двома фронтами по противнику і знищити його. Гітлерівці прагнули утримати позиції в щоб те не стало, оскільки надавали велике стратегічне значення «Східному валу», основу якого складав Дніпро. Гітлер не міг допустити втрати Правобережної України, тому бої приймали особливо запеклий оборот.
Проти радянської армії були викинуті половина танкових і дві третини повітряних сил ворога. Доводилося відбивати найпотужніші контратаки і контрудари, маневруючи у важких умовах. Прорвати стійку оборону німців було складно: заважала система інженерних споруд й загороджень.
Підсумком Корсунь-Шевченківської наступальної операції став повний розгром фашистського угруповання радянськими військами. Втрати з нашої сторони склали близько 80 тисяч осіб. Але армія 1-го і 2-го Українських фронтів захищала інтереси своєї батьківщини з повною віддачею.
Теги: Велика Вітчизняна Війна |
Схожі свята та події


Радянські війська залишають Свердловськ. Повна окупація України (1942)
через 136 днiв, у четвер, 22 липня 22 липня 1942 року сталася дуже гірка для всіх нас, проте важлива історична подія в житті нашої держави України − її повна окупація німецько-фашистськими...

Радянські партизани почали «рейкову війну» в тилу німецької окупації (1943)
через 148 днiв, у вівторок, 3 серпня Улітку, 3 серпня 1943 року, радянськими партизанами було розпочато операцію в тилу німецької окупації під кодовою назвою «рейкова війна». Її було приурочено до...

Депортація етнічних німців із Кримської АРСР до Казахстану (1941)
через 163 днi, у середу, 18 серпня У сталінські часи дуже часто застосовували депортацію народів в якості інструмента радянської національної політики. Громадян за національною ознакою силоміць...

Німецькі війська увійшли до Києва (1941)
через 195 днiв, у неділю, 19 вересня 19 вересня 1941 року 2-а танкова група вермахту з`єдналася в районі Лохвиці з частинами 1-ої танкової групи, внаслідок чого німецькі війська увійшли до міста...

В Києві почалися вибухи замінованих радянськими диверсантами будинків. Серед зруйнованих того дня будинків був «будинок Гінзбурга» — «перший хмарочос України» (1941)
через 200 днiв, у п`ятницю, 24 вересня Будинок Гінзбурга було створено у місті Києві у 1910-1912 роках. У ті роки це був самий високий хмарочос Російської імперії та перший хмарочос України, що...Дивiться також:
Почався похід князя Ігора Святославовича проти половців |
Богдан Хмельницький очолює народне повстання проти панської Польщі (1648) |
Викуп Тараса Шевченка з кріпацтва |
Початок судових слухань по «Шахтинській справі» |
Початок Берестецької битви |