Головна >> Історичні події >> Ворошиловградська наступальна операція
Почалася Ворошиловградська наступальна операція військ Південно-Західного фронту (1943)
![]() |
Ворошиловградська наступальна операція |
Ворошиловградська операція мала на меті оточити і розгромити основні сили німецької 1-ї танкової армії. Вона проводилася під кодовою назвою «Стрибок» і мала величезне стратегічне значення.
Операція була доручена генералові Ватутіну. У плани армії входило відсікти шляхи відходу Донбаського угруповання противника і оточити його. Фашистські об`єднання були зосереджені у Ворошиловграді, Слов`янську, Горлівці, Артемівську, Лозовій, Дніпропетровську та інших прилеглих територіях, включаючи Сталіно (нині - Донецьк).
З радянського боку були задіяні танкові частини, стрілкові дивізії, гвардійський корпус. Доводилося не тільки наступати, але й оборонятися, оскільки супротивник чинив опір відчайдушно і запекло. Особливу агресію проявляли дивізії СС «Вікінг» та «Дас Райх». Ворог робив усе можливе, щоб не допустити радянські війська в район Донбасу. Його перевага в танках мала подвійну силу. Однак наша армія перевершувала фашистів в артилерії і піхоті, що дало можливість відстояти деякі рубежі і домогтися стабілізації на фронті.
В результаті операції в лютому було звільнене місто Ворошиловград (нині - Луганськ). Радянським військам представилася можливість вийти до Дніпропетровська і Синельникового, щоб продовжити наступ.
Теги: Велика Вітчизняна Війна |
Схожі свята та події


Радянські війська залишають Свердловськ. Повна окупація України (1942)
через 61 день, у п`ятницю, 22 липня 22 липня 1942 року сталася дуже гірка для всіх нас, проте важлива історична подія в житті нашої держави України − її повна окупація німецько-фашистськими...

Радянські партизани почали «рейкову війну» в тилу німецької окупації (1943)
через 73 днi, у середу, 3 серпня Улітку, 3 серпня 1943 року, радянськими партизанами було розпочато операцію в тилу німецької окупації під кодовою назвою «рейкова війна». Її було приурочено до...

Депортація етнічних німців із Кримської АРСР до Казахстану (1941)
через 88 днiв, у четвер, 18 серпня У сталінські часи дуже часто застосовували депортацію народів в якості інструмента радянської національної політики. Громадян за національною ознакою силоміць...

Німецькі війська увійшли до Києва (1941)
через 120 днiв, у понеділок, 19 вересня 19 вересня 1941 року 2-а танкова група вермахту з`єдналася в районі Лохвиці з частинами 1-ої танкової групи, внаслідок чого німецькі війська увійшли до міста...

В Києві почалися вибухи замінованих радянськими диверсантами будинків. Серед зруйнованих того дня будинків був «будинок Гінзбурга» — «перший хмарочос України» (1941)
через 125 днiв, у суботу, 24 вересня Будинок Гінзбурга було створено у місті Києві у 1910-1912 роках. У ті роки це був самий високий хмарочос Російської імперії та перший хмарочос України, що...Дивiться також:
Початок Берестецької битви |
Облога Збаража |
Люблінська унія |
Друга битва під Лоєвим |
Початок героїчної оборони Києва у Другій Світовій Війні |