Головна >> Історичні події >> Українська Національна Рада
У Києві утворено Українську Національну Раду (1941)
![]() |
Андрій Мельник |
Восени, 5 жовтня 1941 року, у столиці нашої країни місті Києві, під проводом Андрія Мельника, за ініціативою ОУН на Установчих Зборах було утворено Українську Національну Раду. Українська Національна Рада (скорочена назва − УНРада) була політично-громадським центром. Очолив її Микола Величківський. Осип Бойдуник та І. Дубина стали секретарями УНРади. Були також утворені обласні відділи Української Національної Ради.
Наприкінці 1941 року, 17 листопада, Українська Національна Рада була заборонена гітлерівським Райхскомісаріатом України, який взяв під арешт керівництво місцевих філій УНРади Після цього до 1943 року вона продовжила своє існування вже підпільно. Паралельно з УНРадою у місті Києві існувала також і Українська Національна Рада у місті Львові, головою якої був Андрій Левицький.
Навесні 1944 року, 29 квітня, представниками колишнього Сойму Карпатської України разом із Львівською УНРадою була утворена Всеукраїнська Національна Рада (скорочена назва − ВУНР) під головуванням Миколи Величківського, заступниками якого стали А. Штефан та митрополит Андрій Шептицький.
Восени 1944 року ВУНР разом із Українською Головною Визвольною Радою намагалися утворити спільну платформу, та це прагнення не мало успіху − вже у 1946 році в еміграції діяльність Всеукраїнської Національної Ради була припинена.
Теги: Велика Вітчизняна Війна |
Схожі свята та події


Радянські війська залишають Свердловськ. Повна окупація України (1942)
через 146 днiв, у четвер, 22 липня 22 липня 1942 року сталася дуже гірка для всіх нас, проте важлива історична подія в житті нашої держави України − її повна окупація німецько-фашистськими...

Радянські партизани почали «рейкову війну» в тилу німецької окупації (1943)
через 158 днiв, у вівторок, 3 серпня Улітку, 3 серпня 1943 року, радянськими партизанами було розпочато операцію в тилу німецької окупації під кодовою назвою «рейкова війна». Її було приурочено до...

Депортація етнічних німців із Кримської АРСР до Казахстану (1941)
через 173 днi, у середу, 18 серпня У сталінські часи дуже часто застосовували депортацію народів в якості інструмента радянської національної політики. Громадян за національною ознакою силоміць...

Німецькі війська увійшли до Києва (1941)
через 205 днiв, у неділю, 19 вересня 19 вересня 1941 року 2-а танкова група вермахту з`єдналася в районі Лохвиці з частинами 1-ої танкової групи, внаслідок чого німецькі війська увійшли до міста...

В Києві почалися вибухи замінованих радянськими диверсантами будинків. Серед зруйнованих того дня будинків був «будинок Гінзбурга» — «перший хмарочос України» (1941)
через 210 днiв, у п`ятницю, 24 вересня Будинок Гінзбурга було створено у місті Києві у 1910-1912 роках. У ті роки це був самий високий хмарочос Російської імперії та перший хмарочос України, що...Дивiться також:
Іван Федоров заснував у Львові друкарню (1573) |
Центральна Рада ухвалила закон про переведення України на григоріанський календар (1918) |
Створили «Азово-Сиваський національний природний парк» (1993) |
На Донбасі видобули першу в Російській імперії ртуть (1886) |
А. Мельника ув’язнили у німецькому концтаборі (1944) |