Головна >> Історичні події >> Возз`єднання Закарпаття з Радянською Україною
У Мукачеві прийнятий маніфест про возз`єднання Закарпаття з Радянською Україною (1944)
![]() |
Прапор Закарпатської України 1945 р. |
Після звільнення Підкарпатської Русі від німецько-угорських загарбників в Мукачеві був скликаний І з`їзд національних комітетів Закарпатської України, на якому вирішувалося питання про її подальшу долю: незабаром вона стала областю Української РСР.
На з`їзді були присутні 663 делегати, які домагалися возз`єднання Закарпаття з Україною і від`єднанням від Чехословаччини, щоб піти від її впливу. Спочатку місцеві комуністи увійшли до складу комуністичної партії Західної України, після чого вийшли з лав комуністичної партії Чехословаччини. Співпраця з уповноваженим представником чехословацької сторони була припинена, влада на території Закарпаття змінила забарвлення.
Задачу полегшував ще й той факт, що при зборі підписів місцеве населення висловилося на підтримку маніфесту. Правда, відомості в даному питанні дуже суперечливі, оскільки добровільно вирішувати свою долю в ті часи жителі регіону вже не могли, діючи під тиском радянських комуністів.
Так почалися передумови для утворення Закарпатської області УРСР. Дуже скоро на цю територію почали поширюватися закони СРСР і Конституція. Що отримало Закарпаття від такого нав`язаного союзу, ми знаємо з історичних фактів. А ось СРСР додатково до своєї території отримав 12 500 квадратних метрів з населенням понад 720 тисяч осіб.
Теги: УРСР |
Схожі свята та події


Декларація про державний суверенітет України
через 140 днiв, у п`ятницю, 16 липня Декларацію про державний суверенітет України було прийнято Верховною Радою УРСР 16 липня 1990 року. Цей документ є документом історичної ваги, адже він...

Президія ВУЦВК затвердила постанову Раднаркому УСРР про оголошення Харкова столицею Української СРР (1923)
через 144 днi, у вівторок, 20 липня 20 липня 1923 року, у п`ятницю, Президією ВУЦВК було затверджено постанову Раднарокому Української Соціалістичної Радянської Республіки про оголошення міста...

Північна Буковина, а також Хотинський, Акерманський та Ізмаїльський повіти Бессарабії були включені до складу УРСР (1940)
через 157 днiв, у понеділок, 2 серпня 2 серпня 1940 року Верховною Радою СРСР було ухвалено закон про включення Північної Буковини, а також Хотинського (на півночі), Акерманського та Ізмаїльського...

Розпочалося виведення радянських військ із Афганістану (1985)
через 163 днi, у неділю, 8 серпня Улітку, 8 серпня 1985 року, було розпочато виведення радянських військ із Афганістану після дев`яти років війни. Це сталося в умовно третьому етапі перебування...

Пленум Верховного суду УРСР реабілітував засуджених у справі Спілки визволення України (1989)
через 166 днiв, у середу, 11 серпня 11 серпня 1989 року постановою Пленуму Верховного суду УРСР було реабілітовано усіх засуджених у справі Спілки визволення України (скорочено − СВУ)....Дивiться також:
Іван Федоров заснував у Львові друкарню (1573) |
Центральна Рада ухвалила закон про переведення України на григоріанський календар (1918) |
Створили «Азово-Сиваський національний природний парк» (1993) |
На Донбасі видобули першу в Російській імперії ртуть (1886) |
А. Мельника ув’язнили у німецькому концтаборі (1944) |