Головна >> Історичні події >> «Союз українців»
У Великобританії утворений «Союз українців» (1946)
![]() |
«Союз українців» у Великобританії |
На перших зборах було затверджено назву організації та її статут, а також обрано керівні органи. Членами союзу могли стати особи української національності, що знаходилися на території Великобританії під час окупації.
Еміграція в країни Західної Європи - звичайна справа в світлі історичних подій. 1-а світова війна відіграла істотну роль у переселенні українського народу на чужі території. Жовтнева революція та Громадянська війна остаточно розвіяли міф про вільну державу. Після 2-ї світової війни люди волею долі опинилися по різні боки барикад.
З часом українська діаспора прийшла до думки, що поодинці з тяготами життя на чужині впоратися дуже складно. Тому й виникла ідея об`єднатися, щоб разом брати участь у національно-політичному та суспільно-культурному житті.
Сьогодні організація володіє декількома десятками приміщень, які знаходяться на території Британських островів. У них розміщуються українські клуби та школи. Головне управління Союзу українців знаходиться в Лондоні. Саме там розміщений архів ім. Тараса Шевченка та бібліотека.
Союз українців є найчисельнішою українською організацією у Великобританії, нараховуючи у своїх рядах близько 1700 наших співвітчизників. Її місія полягає у формуванні позитивного іміджу України, розвитку української спадщини за кордоном, допомогу співвітчизникам, які знаходяться у Великобританії.
Теги: Українці закордоном |
Схожі свята та події


День заснування українського товариста «Просвіта» (1924)
через 164 днi, у четвер, 1 серпня 1 серпня 1924 року в Аргентині, місті Буенос-Айрес (точніше, у його околиці, містечку Беріссо, що знаходиться за 60 кілометрів від центру) було засновано...Дивiться також:
Борис Патон став почесним членом Римського клубу (1990) |
Закінчилася Західно-Карпатська операція радянської армії (1945) |
У Дніпропетровську розпочався судовий процес над «Національним союзом німців в Україні» (1937) |
ВР СРСР видала указ про передачу Кримської області до складу УРСР (1954) |
Верховна Рада затвердила тризуб як малий герб України (1992) |