Головна >> Історичні події >> Україна в Раді Європи
Україна прийнята до Ради Європи (1995)
![]() |
Рада Європи |
Основною зі статутних умов для вступу будь-якої країни до РЄ (Ради Європи) є безумовне визнання принципу верховенства права країною-кандидатом, її відповідальне зобов`язання стосовно забезпечення прав та основних свобод людини всім особам, що перебувають під її юрисдикцією, а також ефективна співпраця з іншими країнами заради мети досягнення цілей Ради Європи. Таким чином, якщо держава вступає до РЄ, це є свідченням її демократичного вибору, послідовності у проведенні реформ, які спрямовані на те, щоб зміцнювати демократичні інститути та захищати права людини. Саме з цих причин 14 липня 1992 року нашою державою Україною було оголошено бажання про приєднання до Ради Європи.
26 вересня 1995 року Парламентською асамблеєю (ПА) Ради Європи відбулося ухвалення позитивного висновку №190 стосовно заявки нашої держави на вступ до РЄ. Найголовнішим фактором, який вплинув на таке позитивне рішення ПА Ради Європи, були підготовлені органами державної влади України відповіді на запитальник з політичних питань Комітету Парламентської асамблеї РЄ, у яких надавалась вичерпна інформація стосовно стану і перспектив розвитку конституцiйно-правових перетворень у нашій країні. Їх було надіслано до Страсбурга спільно Президентом України, Прем’єр-міністром України та Головою Верховної Ради України.
Теги: Новітня історія України |
Схожі свята та події


Остаточно припинила працювати Чорнобильська АЕС (2000)
через 2 днi, у неділю, 15 грудня 15 грудня 2000 р. о 13 годині 17 хвилин Чорнобильська атомна електростанція остаточно припинила генерувати електроенергію. Згідно з постановою Кабміну України...

Стартувала акція «Україна без Кучми» (2000)
через 2 днi, у неділю, 15 грудня 15 грудня 2000 р. у Києві відбувся перший протест в рамках акції «Україна без Кучми». Його учасники вимагали відставки Президента країни Леоніда Кучми, з яким...

Смертну кару в Україні визнали неконституційною (1999)
через 16 днiв, у неділю, 29 грудня 29 грудня 1999 р. Конституційний Суд України визнав, що смертна кара, яка передбачена деякими статтями Кримінального кодексу України, суперечить Конституції....Дивiться також:
У Полтаві відкрили Інститут шляхетних панянок (1818) |
Андрій Шевченко став найкращим європейським футболістом року (2004) |
У Бахчисараї проголосили першу у світі мусульманську республіку (1917) |
Гетьман Скоропадський зрікся влади (1918) |
Створено Національну академію мистецтв України (1996) |