Головна >> Історичні події >> Закон про державний статус української мови
Верховна Рада України ухвалила закон про державний статус української мови (1989)
![]() |
Верховна Рада УССР |
28 жовтня 1989 року Верховною Радою України було ухвалено закон «Про мови в Українській РСР», яким було визначено державний статус української мови. Цей закон став першим дуже вагомим здобутком сил національної демократії та значно укріпив ті позиції, які на той час були здобуті українською інтелігенцією та національним рухом.
Прийняття закону «Про мову в Українській РСР» утвердило демократичні досягнення на території колишнього Радянського Союзу. Досить схожі закони були прийняті у Грузії та у балтійських країнах.
Відтепер офіційною державною мовою УРСР було визнано українську мову. Однак, також у законі було чітко сказано, що держава повинна буде створити усі необхідні умови для нормального розвитку та функціонування мов інших національностей, тих, які проживають у Україні.
Законом також було ще більш закріплено неймовірно вагоме значення російської мови у Україні. Наприклад, службові особи повинні були володіти не тільки українською мовою, але й російською, акти найвищих органів також потрібно було публікувати на обох мовах, у усіх загальноосвітніх школах було обов`язковим вивчення української мови та російської мови.
Закон «Про мови в Українській РСР» було скасовано законом вже незалежної України під назвою «Про засади державної мовної політики».
Теги: УРСР |
Схожі свята та події


Декларація про державний суверенітет України
через 140 днiв, у п`ятницю, 16 липня Декларацію про державний суверенітет України було прийнято Верховною Радою УРСР 16 липня 1990 року. Цей документ є документом історичної ваги, адже він...

Президія ВУЦВК затвердила постанову Раднаркому УСРР про оголошення Харкова столицею Української СРР (1923)
через 144 днi, у вівторок, 20 липня 20 липня 1923 року, у п`ятницю, Президією ВУЦВК було затверджено постанову Раднарокому Української Соціалістичної Радянської Республіки про оголошення міста...

Північна Буковина, а також Хотинський, Акерманський та Ізмаїльський повіти Бессарабії були включені до складу УРСР (1940)
через 157 днiв, у понеділок, 2 серпня 2 серпня 1940 року Верховною Радою СРСР було ухвалено закон про включення Північної Буковини, а також Хотинського (на півночі), Акерманського та Ізмаїльського...

Розпочалося виведення радянських військ із Афганістану (1985)
через 163 днi, у неділю, 8 серпня Улітку, 8 серпня 1985 року, було розпочато виведення радянських військ із Афганістану після дев`яти років війни. Це сталося в умовно третьому етапі перебування...

Пленум Верховного суду УРСР реабілітував засуджених у справі Спілки визволення України (1989)
через 166 днiв, у середу, 11 серпня 11 серпня 1989 року постановою Пленуму Верховного суду УРСР було реабілітовано усіх засуджених у справі Спілки визволення України (скорочено − СВУ)....Дивiться також:
Іван Федоров заснував у Львові друкарню (1573) |
Центральна Рада ухвалила закон про переведення України на григоріанський календар (1918) |
Створили «Азово-Сиваський національний природний парк» (1993) |
На Донбасі видобули першу в Російській імперії ртуть (1886) |
А. Мельника ув’язнили у німецькому концтаборі (1944) |