Головна >> Історичні події >> Журавенський договір
Журавенський договір
![]() |
Журавенський договір |
17 жовтня 1676 року між Річчю Посполитою і Османською імперією в Журавно (сучасна Львівська область) був підписаний мирний Журавенський договір. Ця подія стала завершальним етапом Польсько-турецької війни 1672-1676 років.
Згідно з цією угодою, скасовувалося положення Бучацького миру, який передбачав виплату данини Річчю Посполитою Османській імперії. Однією з умов була передача татарам Поділля, Правобережної України. Влада над цими територіями була передана українському гетьману Петру Дорошенку.
Таким чином поляки відмовилися від союзництва з Росією в боротьбі з монголо-татарським ярмом. Зовнішня політика польського короля Яна III Собеського зустріла в Речі Посполитій категоричний протест. Миттєво сформована опозиція піддала різкій публічній критиці рішення короля. В результаті чого польський сейм не затвердив Журавенський договір. Це серйозно позначилося на зовнішній політиці Речі Посполитої. Вона зближується з Австрією і укладає союз проти Туреччини.
Однак слід визнати, що з боку поляків узгодження Журавенського договору було вимушеним заходом, оскільки Яну Собеському протягом багатьох років не вдавалося зібрати могутнє військо для розгрому настирливих турків. Польські магнати не бажали брати участь в обороні своїх територій, якщо не відчували реальної загрози з боку татар. Фінансів для залучення найманих військ у короля не було. Тому майже всі бойові зіткнення велися на польській території, виснажуючи її. Південні володіння через часті бої були остаточно спустошені, земля була випалена, народ знищений.
Після підписання Журавенського договору Росія розриває дипломатичні відносини з Річчю Посполитою, посли обох держав відгукуються на батьківщину.
Теги: Україна у середньовіччі, Російська Імперія |
Схожі свята та події


Облога Збаража
через 114 днi, у середу, 30 червня Бій запорізького війська під проводом гетьмана Богдана Хмельницького і союзників, кримських татар на чолі з ханом Іслам-Гіреєм III, з польським військом...

Люблінська унія
через 115 днiв, у четвер, 1 липня 1 липня 1569 року Королівством Польським та Великим Князівством Литовським був підписаний історичний документ - Люблінська унія про створення єдиної країни з...

Друга битва під Лоєвим
через 120 днiв, у вівторок, 6 липня Складні відносини між Польською Короною і українським козацтвом породжували постійні збройні конфлікти. Через два роки після першої битви під Лоєвом, що...

В акті ревізії Кременецького замку вперше згадуються нинішні села на Тернопільщині (1545)
через 135 днiв, у середу, 21 липня Літній день 21 липня ознаменований важливою подією з історії нашої держави України. Адже саме 21 липня, у 1545 році ми знаходимо першу письмову згадку про села...

Івана Мазепу було обрано гетьманом України (1687)
через 139 днiв, у неділю, 25 липня 25 липня 1687 року відбулася важлива історична подія − саме цього дня на скликанні Коломацької ради (неподалік від Полтави) Гетьманом України було обрано...Дивiться також:
Почався похід князя Ігора Святославовича проти половців |
Богдан Хмельницький очолює народне повстання проти панської Польщі (1648) |
Викуп Тараса Шевченка з кріпацтва |
Початок судових слухань по «Шахтинській справі» |
Початок Берестецької битви |